Markéta Haflantová - výtvarný ateliér

Markéta Haflantová

Markéta Haflantová - výtvarný ateliér

První obrazy byly dost pel mel. Zkoušela jsem hlavně, co olej umí a co s ním taky budu umět já!

Témata byla hlavně Praha a různé výmysly. Samozřejmě i cokoliv znamenající abstrakce nemohla chybět. Ačkoliv Prahu miluji, tak jsem ji jako téma brzy opustila.

V zásadě se dá říci, že se již několik let v abstrakci držím stále stejných témat. Kruhu a jeho energie a nekonečno možností, kterou má ...

A pak samozřejmě život a partnerství. Rozhodně nechci, aby to znělo nějak pateticky nebo jako fráze. Je to nejbližší téma, které žijeme všichni každý den.

Časem se ukázalo, že moje výtvarničení baví i lidi kolem mě. Ten pocit, že někdo je tak nadšený z mého výtvarničení, že si mé výtvory pořídí domů a denně ho má na očích, je prostě nejvíc!

Stále miluji to napětí čistého plátna, skvělý pocit, když se to povede, vztekání se, když ne…. Našla jsem něco, co se stalo naprosto moji součástí. Jsem Blíženec, někdy asi trochu hyperaktivní a tak nezůstalo „jen“ u malování.

Jak už to bývá, náhoda mě přivedla i ke skleněným vitrážím. I přes moji první reakci, že „tuhle piplačku v životě dělat nebudu“ ! A dnes opravdu nespočítám, kolik vitrážek pro radost jsem vyrobila.

Ruku v ruce s vitrážemi přišla účast na prvním jarmarku v Ratajích. A pak už byl jen krůček k pořádání vlastních jarmarků v Praze. Všechny jarmarky byly i PRO DOBROU VĚC. Přispěli jsme na podporu zlepšení života lidí s nemocí motýlích křídel.

Kolotoč organizace jarmarků, výroby vitráží, civilního zaměstnání a osobního života trochu upozadil samotné malování. Ke svým výtvarnickým narozeninám jsem si tedy nadělila návrat ke stojanu, barvám a vůně terpentýnu????.

Dlouho jsem měla v sobě myšlenku, propojit své obrazy s interiérem. Chtěla jsem, aby bylo jasné, že ty věci k sobě patří a nemusí stát nutně vedle sebe. Nápad do obrazu zakomponovat něco z interiéru byl fajn, ale pořád to nebylo ono. A pak se mi rozsvítilo a myšlenka obrazu s lampou ve stejném dekoru byla na světě! Tak tedy vznikl projekt lampiček.

Svoji lampičku nebo lustr tak může mít každý obraz. Ať už se jedná o abstraktní obrazy, zebry ne-zebry nebo i ty moje bláznivé kraví holky. A když už mluvíme o mých oblíbených tématech, tak nesmím zapomenout na ptáky - Marhabáky, kteří jsou mým oblíbeným tématem nejen na tašky.

 

 

Markéta Haflantová

Markéta Haflantová

tel: +420 721 618 798

E-mail: marha.art@seznam.cz