Markéta Haflantová - výtvarný ateliér

Markéta Haflantová

Někdy ve dvaceti jsem si, možná trochu troufale, koupila olejové barvy a zkusila, co se bude dít ...

A dělo se! Po letech jsem našla na půdě své první obrazy nebo spíš pokusy o obrazy a dost jsem se pobavila, ale nějak člověk začít musí. Důležité je prostě začít a nebát se.
Malovala jsem všechno možné. Vymyšlené nebo podle předlohy i na milovanou Prahu došlo. Zkrátka vše, co mi v té době přišlo zajímavé. Malování  se jednoduše stalo mojí součástí. Maluji a tvořím, protože mě to baví, jestli dobře nebo špatně mě moc netrápí. Dělám to, co chci a jsem poctěna, že mé tvoření baví i ostatní.
Jsem Blíženec a prostě nápadů na jednoho člověka je moc :) Ale já jsem za to ráda!   I když mě někdy „trápí“, že nestíhám a chtěla bych sedět na těch minimálně dvou až třech židlích, tak si užívám to, že si můžu dělat, co chci! V jedné písničce se zpívá „ Místo kuchyně mám pro úsměv dílnu“ a to je přesné. Takže někdy maluji, někdy vitrážuji se sklem, jindy sochám, maluji tašky,  korálkuji nebo pořádám různé akce, jarmarky, ...

A jak to všechno vzniká? Prostě tak! Občas slyším komentář ke svým obrazům“ „ Kam Ty na ty výmysly chodíš? “. Netuším. Asi ze všeho každý den, kdy třeba jedu po městě, potkávám a pozoruji život kolem . Často si čmárám a ono z toho pak něco vznikne.
Baví mě společnost, lidi, zvířata, život, partnerství a proto vznikla myšlenka propojit obrazy s interiérem. A nápad malovat lampu a obraz jako dvojici, byl na světě. Prostě 1+1 = 2


A kdy přislo vitrážování? V roce 2003 jsem si na jedné akci zkusila vyrobit  skleněnou vitráž  a opravdu si dodnes pamatuji si, že jsem řekla: „Tuhle piplačku, já nikdy dělat nebudu“…. O týden později jsem doma měla vybavení a od té doby krouhám sklo! :) Andílek byl první, moje milované vážky druhé, pak můj Pták Marhabák a další a další... Jsem vzdušné znamení, takže všechny zvonkohry a cinkátka do větru mě moc baví, proto jednoho dne vznikla první Skleněnka do větru. A tak je to se vším:)


Prostě jako každý Blíženec jsem ráda v pohybu a užívám si každý nový nápad, který mohu zrealizovat.
To stejné přeji i Vám, je to skvělé moci s úsměvem dělat, co Vás těší a hlavně se bavit!

Mějte se prima!

Markéta

PS: A jestli si chcete poslechnout MARHA ART v rozhlasovém éteru, kliknete zde: 

https://soundcloud.com/radiokaspar/2021-05-20-c?fbclid=IwAR0E9WYbJuQy5KS0D9N174ZWtztiMyWvvAu5dZT-_iHeg9oRw8Bs6B5qKX8

 

Markéta Haflantová (www.marha-art.cz)

Markéta Haflantová

tel: +420 721 618 798

E-mail: marha.art@seznam.cz